1573261477999391418 gloOd wycieku dwóch nowych zdjęć domniemywanej Lancii Stratos minęło już kilka dni, my jednak postanowiliśmy zaczekać na nowe fotografie (dokładniej renderingi) i z pewną dozą sceptyczności ruszyliśmy do piór.

Samochód stylistycznie jest uderzająco podobny do Fenomenon Stratos Concept, którego mieliśmy okazję oglądać podczas genewskich targach motoryzacyjnych w 2005 roku. Co prawda, od premiery tego auta minęło już dobre 5 lat, ale testowany egzemplarz przyłapany przez szpiegów zdaje się być ewidentną próbą wprowadzenia projektu w życie.
Jak wynika z nieoficjalnych informacji, za zespół bazowy dla nowej Lancii posłużyło Ferrari 430 Scuderia. Nie wiadomo nic na temat silnika, osiągów, a nawet produkcji tego auta. Można jedynie przypuszczać, że pod maskę trafi ten sam motor, co w prototypie z 2005 roku, czyli 425-konne V8. Podobno nad projektem tego wozu pracowały dwa słynne studia designu Pininfarina i Fenomenon Holistic Design, które dołożyły wszelkich starać, żeby wskrzesić legendę z 1972 roku.

Via: WCF

5 komentarzy
  1. Na innym portalu dowiedzialem sie, że auto ma powstac w jednym egzemplarzu na zyczenie jakiegos bogacza

  2. “!!Apparently!!, the new Lancia Stratos is developed by Pininfarina and Fenomenon Holistic Design for a rich European businessman.

    Apparently, a nie Certainly

    Źródło AK.

Komentowanie zostało wyłączone.