stratos 2 gloJuż są, nowe zdjęcia Lancii Stratos właśnie wyciekły do sieci. Jak zapewne pamiętacie, kilka dni temu wspominaliśmy, że coś takiego zostało przyłapane przez szpiega podczas testów. Pewnie większość z was myślała,  że to żart – rzeczywistość okazała się inna. Zdjęcia, które możecie zobaczyć poniżej to dokładne fotografie w wysokiej jakości. Dzięki nim, możemy nie tylko obejrzeć nową Lancię z każdej strony, ale też porównać ją do legendarnego poprzednika.

Jednak same zdjęcia to nie wszystko, bo razem z nimi pojawiły się nowe, nieoficjalne informacje. Jak donosi niemiecki Auto Motor und Sport nowy Stratos na daną chwilę ma być wyprodukowany wyłącznie w jednym egzemplarzu, którego właścicielem będzie niejaki Michael Stoschek związany z firmą Brose KG. Druga z informacji dotyczy modelu bazowego, na którym zbudowano nową Lancię – jest nim podobno Ferrari 430 Scuderia.

Najciekawszy w tym wszystkim jest jednak fakt, że to produkt nieoficjalny stworzony przez firmę Stoschek’s  i najprawdopodobniej w przyszłości powstanie w kilku egzemplarzach, bez znaczka Lancii.

Via: Jalopnik