Nowa Mazda MX-5 – kolejna generacja legendarnego roadstera

new details on the nw gloMazda MX-5 to już legenda. Nie sposób więc nie odnotować jej, wspominając o najlepszych roadstera. Najnowsza generacja tego modelu, jak widać na powyższej fotografii, przypomina nieco obecną 3-kę, która czerpie inspiracje z najnowszej RX-8-ki.

Przód wygląda dość ciekawie, przypomina co prawda potulnego zwierzaczka, ale to nadal MX-5. Patrząc na auto z boku nie dostrzegamy kolosalnych zmian, bo takie nie są też właściwie potrzebne. Tył nadwozia na razie pozostaje tajemnicą.

Jak wynika z informacji, które wyciekły do sieci, inżynierowie cała swoją uwagę skupili na odchudzeniu auta. Pod maską znajdziemy silniki 1.6 i 1.8, które zastąpią dotychczasowe 2-litrowe motory. Nie brzmi to może imponująco, ale mamy nadzieję, że niska waga pozwoli zapewnić MX-piątce przyzwoite osiągi.

Napęd już tradycyjnie powędruje na koła tylne, a przekazywany będzie w standardzie przez 6-biegową skrzynie manualną, a także opcjonalnie przez 6-biegowy automat. Nie ma jeszcze informacji, czy wersja z hardtopem trafi na salony, można się jednak spodziewać możliwości jego dokupienia, jak miało to miejsce miejsce w przypadku poprzednika, z tym że będzie on nakładany ręcznie.

Via: TopSpeed, fot: Autocar.co.uk

3 komentarze do wpisu „Nowa Mazda MX-5 – kolejna generacja legendarnego roadstera”

Możliwość komentowania jest wyłączona.