Jaguar [XJ75] w perłowej bieli obchodzi 75-lecie w Kalifornii

jaguar xj75 platinum 01 gloJaguar po przejęciu przez indyjski koncern TATA Motors odzyskuje dawną świetność. Właśnie w tym roku, a dokładnie w ten weekend marka obchodzi swoje 75-lecie. Z tej okazji na Pebble Beach Concours d’Elegance w Kalifornii Brytyjczycy zaprezentują dwa modele XKR175 Coupe oraz koncept o nazwie Platinum XJ75.

Dziś zajmiemy się limuzyną XJ75, która została dopieszczona z naprawdę wielką klasą. Z zewnątrz XJ75 zyskał nieco sportowego uroku dzięki nowemu przedniemu zderzakowi, progom poszerzającym wizualnie auto, a także ogromnemu grillowi, który został pomalowany na czarno-chromowany kolor. Dodatkowo, producent przewidział 22-calowe felgi o czarnych ramionach z metalicznym rantem.

Wewnątrz również nie obyło się bez modyfikacji. Nowe elementy to pomalowane na perłowy kolor otwory wentylacyjne i czarne zamszowe fotele ze skórzanymi boczkami. Konsola centralna została utrzymana w czarnym połyskującym kolorze. Pomiędzy kratkami wentylacyjnymi zamontowano ekskluzywny zegarek opracowany przez Bremont Watch Company.

Auto jest niezwykle wyjątkowe pod kątem stylistycznym, ale nie brakuje mu również tego, czego klienci potrzebują najbardziej – mocy. 5-litrowy 8-cylindrowy motor w układzie „V” generuje aż 470 koni mechanicznych wspierane maksymalnym momentem obrotowy o wartości 424 Nm. Motor ten jest dostępny także w innych konfiguracjach wyposażenia auta.

Koncepct Platinum XJ75 to wizja stylistycznej modyfikacji modelu XJ, która został dopasowana przez producenta do jednego wariantu silnikowego, nie wiadomo jednak, czy wejdzie do produkcji.

Via: Carscoop