Electro Jazz Session – nowa Honda Jazz Hybrid 2011

honda jazz hybrid 2 gloHonda zaprezentowała pierwsze zdjęcia swojej najnowszej i zarazem najmniejszej hybrydy – modelu Jazz Hybrid. Oficjalny debiut przewidziano na nadchodzący Salon Samochodowy w Paryżu, natomiast sprzedaż w Europie ma ruszyć z początkiem 2011r.

Do napędu przeszczepiono znany z Insight-a 1,3-litrowy silnik benzynowy (88KM) wraz z silnikiem elektrycznym (moc 14KM), które połączono bezstopniową skrzynią CVT. Japoński koncern nie podał jeszcze szczegółowych danych technicznych, ale nie należy się spodziewać znaczących różnic. Tym samym przyspieszenie opiszemy w skrócie „dużo hałasu o nic”. Ale uwaga – przy jeździe z małymi prędkościami Jazz Hybrid będzie w stanie poruszać się jedynie przy użyciu silnika elektrycznego, także miejcie się na baczności pod supermarketami, w jego środowisku naturalnym.

Żeby wyróżnić z zewnątrz wersję hybrydową od tradycyjnej zastosowano niebieską obwódkę przednich reflektorów, nowy grill i zderzak, odświeżono także tylne klosze lamp. Jazz Hybrid dostępny będzie z dedykowanym specjalnie dla tej wersji limonkowym metalikiem – w ten sposób mknąc po autostradzie będziecie rozróżniać czy na prawym pasie mijacie hybrydę czy zwykłą benzynę.

Znany z topowego wyposażenia wielki panoramiczny dach będzie prawdopodobnie seryjny. Ma to sens, ponieważ Honda zdecydowała ciemne wnętrze zastąpić… ciemniejszym. Jak czytamy na stronie producenta: „wygląd wnętrza zmienił się dzięki ciemniejszej, jednokolorowej desce rozdzielczej, która lepiej kontrastuje z niebieskim podświetleniem wskaźników i zestawu audio.” W opcji ma być dostępna także skórzana tapicerka – absolutnie obowiązkowe wyposażenie dla ekologów.

Z jednej strony zastosowanie napędu hybrydowego w tym modelu ma sens, ponieważ sprytna konstrukcja tyłu Jazz-a pozwoli na upchnięcie tam akumulatorów i pozostawienie przy tym sensownego bagażnika. Patrząc jednak pod kątem tradycyjnego użytkownika aż się prosi o diesela, który byłby równie ekonomiczny i na pewno szybszy. Szkoda, że japoński koncern powoli wycofuje się z tej technologii stawiając na połączenie benzyny i silników elektrycznych.

Wraz z oficjalnymi zdjęciami europejskiej hybrydy przeciekły także fotografie z broszury w języku japońskim, które znajdziecie poniżej. Cennik tamtejszej Hondy Fit Hybrid, która ma trafić do salonów już w październiku zaczyna się od ok. 1,6 mln jenów, tj.15.100 €.

Via: Carscoop, Honda

2 komentarze do wpisu „Electro Jazz Session – nowa Honda Jazz Hybrid 2011”

Możliwość komentowania jest wyłączona.