Do trzech razy sztuka – nowy Nissan Murano

2011 nissan murano 0 glo1Debiutującej w europejskich salonach trzeciej generacji Murano przybył właśnie kuzyn zza oceanu. Nissan przedstawił odświeżoną wersję swojego SUV-a na rok modelowy 2011 przeznaczoną na rynek USA. Po dużym sukcesie pierwszej wersji i klapie modelu poliftingowego, konstruktorzy zdecydowali o szybkim wprowadzeniu kosmetycznych poprawek.

W stosunku do wersji oferowanej na starym kontynencie amerykańskie Murano otrzymało delikatnie przeprojektowany przód. W powiększonych zderzakach znalazły się nowe lampy przeciwmgielne, inny jest też grill, całość wygląda grzeczniej i spokojniej. Nissan stylistycznie poszedł tu bardziej w stronę modelu Leaf niż 370Z. Tylne lampy otrzymały teraz białe klosze, odświeżono także wzory alufelg i kolorystykę nadwozia.

We wnętrzu bardziej odkurzono niż przebudowano. Sprawne oko wypatrzy białe podświetlenie zegarów oraz konsolę centralną o nowym wykończeniu. Murano III stało się jeszcze bardziej komfortowe i gadżeciarskie. 7” ekran obsługuje kolorową kamerę cofania, w samościemniającym się lusterku przybył kompas, fotele zaopatrzono w elektryczną regulację odcinka lędźwiowego, a kierownica może być podgrzewana.

Amerykańscy klienci kupią Murano zasilane jedynie przez znany 3,5-litrowy silnik benzynowy V6 o mocy 260KM. Bezstopniowa przekładnia CVT przenosić będzie napęd w zależności od wersji wyposażenia – tylko na przód lub też na wszystkie koła. Zabraknie tak długo wyczekiwanego przez europejczyków diesla 2.5 dCi, któremu (m.in. za sprawą ceny – od 170tys zł) wróżymy sukces.

Odświeżony Nissan ma wejść do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w połowie października br. Na razie nie podano jeszcze jego cennika.

Via: Carscoop