brabus ibusiness sv12 r 1 gloOto propozycja dla prawdziwych “grubych ryb”; dla osób, które liczą swoje oszczędności w milionach, a na niedzielny obiad potrafią wydać 1000 euro – BRABUS SV12 iBusiness R.

BRABUS SV12 iBusiness R opiera się na standardowym Mercedesie klasy S. Pod maską znajdziemy piekielnie mocną jednostką V12 o mocy 750 KM i maksymalnym momencie obrotowym równym 1350 Nm [ograniczony do 1100 Nm]. BRABUS SV12 iBusiness R to najszybszy luksusowy sedan na świecie – wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się na wartości 340 KM/H [elektroniczne ograniczenie], a pierwsza setka pojawia się na liczniku zaledwie po 4 sekundach. To już nie jest samochód – to diabelnie mocny i luksusowy potwór na czterech kołach, który potrafi rozpędzić się do 200 KM/H w 11,9 sekundy!

Wewnątrz, bo chyba głównie właśnie to miejsce jest wizytówką tego pojazdu, znajdziemy elementy wykonane z materiałów najwyższej jakości. Nie zabrakło 15,2-calowego wyświetlacza TFT o proporcjach 16:9, portów USB, dzięki którym możemy podłączyć właściwie wszystkie dostępne dzisiaj urządzenia elektroniczne, czy dwóch iPadów przeznaczonych dla pasażerów siedzących z tyłu.

Na zewnątrz niemiecki tuner postarał się o większy wlot powietrza, montaż reflektorów LED i świateł do jazdy dziennej, tylny spojler oraz o lekką modyfikację tylnego zderzaka.

Brabus iBusiness SV12 R jest budowany wyłącznie na zamówienie i może być podłączony z dowolnym wariantem silnikowym od modelu S 350 do S 65.

Via: ZerCustoms, GTSpirit

17 komentarzy
 1. Najszybszy sedan na świecie to BMW M5 G-Power Hurricane RR który osiąga prędkość 372 km/h

 2. Robert, oczywiście masz rację.

  Jednak ja napisałem, że Brabus jest najszybszym LUKSUSOWYM sedanem na świecie. Chodzi mi o klasę wyżej – nie o BMW 5, czy A6, ale Klasa S, BMW 7, A8 itp.

  Pozdrawiam 🙂

 3. Z tego co pamiętam jest jeszcze BMW G-POWER 760i STORM, którego prędkość maksymalna wynosi 345 km/h

 4. BMW, o którym wspomniałeś ma mniej koni mechanicznych, i to o 25 KM, jest wolniejszy do pierwszej setki o 0,2 sekundy, ale faktycznie ma większą prędkość maksymalną.

  I pewnie ten Mercedes poleciałby więcej niż te 340 KM/H.

 5. Moc jest jednym z wielu cyników odpowiedzialny za prędkość i przyśpieszenie.
  Niewiadomą ile w rzeczywistość pojechałby Mercedes a ile BMW.
  Przyśpieszenie mogą my się zmienić w oby dwóch autach po zmianie samych opon.

 6. ja po prostu mysle, ze ten mercedes jest po prostu duzo abrdziej luksusowy, a to bmw jest stworzone do jazdy wyczynowej

  poza tym to bmw chyba nie bylo tuningowane przez producenta, a tunera

 7. Mercedes napisał że jest to najszybszy luksusowy sedan ponieważ prędkość maksymalna nie wynosi 340km/h , tak jak to zostało tutaj napisane. Tylko jest to prędkość ograniczona elektronicznie.

Komentowanie zostało wyłączone.