2011 Mercedes-Benz CLS [50 zdjęć w wysokiej rozdzielczości]

2011 mercedes benz cls 01 gloMercedes-Benz CLS drugiej generacji będzie miał swój debiut pod koniec września na Paryskim Salonie Samochodowym, jednakże koncern ze Stuttgartu postanowił wreszcie upublicznić więcej oficjalnych zdjęć i przedstawić garść informacji na temat swojego najnowszego dziecka.

Poprzedni CLS będący prekursorem 4-drzwiowych coupe z segmentu premium wyraźnie się postarzał. Jego dotychczasowi użytkownicy zaczęli się prawdopodobnie przesiadać do równie subtelnych BMW X6, dlatego też Mercedes-Benz przygotował im następcę.

Porzucono niebyt charakterystyczny dla tej marki „wygłaskany” styl (tak bardzo lubiany za naszą wschodnią granicą). Nowy CLS czerpie garściami z SLS-a, co tylko wyszło mu na dobre. Dynamiczne linie podkreślają śmiałe przetłoczenia karoserii, całość jest elegancka, a za sprawą „tępego nosa” z modelu SLS jest on dużo bardziej męski i sportowy.

Konstruktorzy nie zapomnieli oczywiście o nowinkach technicznych. Spodziewamy się więc wszystkiego, co pokazano w klasie S. Na razie z komunikatu prasowego naszą uwagę przykuła opcja nazwana Passion. Mają być to super miękkie i grube (1.6 mm) ręcznie wybierane skóry. Mercedes twierdzi, że materiał ten wymaga bardzo precyzyjnego procesu ręcznego wyboru i szycia, co rozumiemy jako synonim „bardzo drogiej opcji”.

Kompletnie nowe, lekkie wnętrze oczywiście można skonfigurować pod swój gust – do wyboru mamy pięć różnych kolorów, pięć różnych listew (trzy drewniane, dwie syntetyczne) oraz trzech rodzajów skóry. Dostępne jest wykończenie czarnym lakierem fortepianowym, włóknem węglowym, drewnem orzechowym, drewnem topoli itp. itd…

Większą ilość informacji i szczegółów technicznych CLS-a poznamy już wkrótce w Paryżu.

Via: Carscoop