Volkswagen przejmie Alfę Romeo? Są pogłoski!

alfa8cirvine opt gloPo zakupie studia Italdesign i prawie 20% akcji japońskiego Suzuki, Volkswagen planuje następne transakcje. Według włoskich źródeł, niemiecki koncern jest podobno zainteresowany zakupem Alfy Romeo, której właścicielem jest Fiat.

Pogłoski mówią, że szef designu w Volkswagenie – Walter da Silva – próbuje nakłonić Martina Winterkorna (Prezesa Zarządu Volkswagena AG), aby ten zdecydował się na kupno włoskiej marki, która w opinii Silvy byłaby cennym dodatkiem do niemieckiej grupy.

Jak Państwo wiedzą, Volkswagen planuje do końca 2018 roku stać się największą firmą na świecie, a zakup Alfy Romeo, za którą Niemcy są podobno gotowi zapłacić miliard euro, z pewnością pomoże w osiągnięciu tego celu. Oczywiście nie ucierpi na tym sama Alfa Romeo – zgodnie z włoskimi źródłami, VW stworzyłby nowe sportowe coupe oparte na koncepcjnym VW BlueSport, jako następce 8C Competizione, która korzysta z platformy Audi R8.

Póki co, są to jednak gdybania – nie ma jeszcze oficjalnej informacji na ten temat, ani od Alfy, ani od Volkswagena.

Via: Autoblog.rs, fot: Autoblog


3 komentarze do wpisu „Volkswagen przejmie Alfę Romeo? Są pogłoski!”

  1. wątpię aby za tyle sprzedali, to śmieszne pieniądze… a co z fiatowskimi modelami alfy, głównie tymi które są w fazie prototypów SUV-y itd. a co z ameryką w końcu ameryka była otworem…

  2. Jakiś tam szef designu co tam kiedys mial cos z Alfą wspólnego wymyślił sobie coś i już mamy „afere” niemalże 🙂 Trzeba zaznaczyć, że strona włoska w ogóle sie w tym temacie nie wypowiedziała, z resztą Fiat i tak nie odda Alfy.

  3. alfa & vw? nigdy! wyobrażacie sobie np. piękną giuliette z głośnym klekotem tdi pod maską i prowadzeniem takim samym jak w skodzie octavii?
    poza tym szefostwo koncernu fiata zapowiedziało ze nie planuje sprzedaży AR

Możliwość komentowania jest wyłączona.