ferrarigtpolonia gloJuż tylko godziny pozostały do rozpoczęcia Gran Turismo Polonia! W sobotę rano pierwsze super samochody będą zjeżdżać z promu w Gdyni, po to, by popołudniu prezentować się mieszkańcom Trójmiasta na Skwerze Kościuszki. Natomiast w niedzielę impreza otwarta przeniesie się do Poznania. W trakcie kolejnych 3 dni odbędą się treningi na torze Poznań. Warto wspomnieć, że w tym roku na GTP pojawi się słynny Stig z programu BBC: Top Gear a także Jon Olsson, wielokrotny Mistrz Świata Winter X-games.

W ramach Gran Turismo Polonia 2010 po raz szósty do Polski zjadą najszybsze i najdroższe samochody Świata. 24 lipca w Gdyni i 25 lipca w Poznaniu pojawi się ponad 80 samochodów klasy GT. Wśród nich, m.in.:  Dodge Viper SRT-10, Ferrari 430 Scuderia, Ferrari 599 GTB, Lamborghini Murcielago LP640, Lamborghini Gallardo LP560, Porsche 997 GT3 RS, Porsche Carrera GT, Ford GT40 i kilka egzemplarzy najnowszego Ferrari 458 Italia – łącznie ponad 28 tys. KM i wartość 45 milionów złotych! Zapraszamy na szóstą edycję GT Polonia 2010.

Dla tych, którzy nie będą mogli się pojawić, informujemy, że nasi blogerzy pojawią się w obu miastach jako akredytowani dziennikarze  – oczekujcie więc naprawdę dobrych zdjęć:)

Via: INF. prasowe