Tak wygląda nowe BMW X3 2011 [FOT]

2011 bmw x3 glo

BMW pokazało drugą generację swojego średniego SUVa, modelu X3. W stosunku do poprzednika, nadwozie auta wydłużyło się o 83mm, poszerzyło o 28mm i urosło 12mm. Najbardziej odczują to pasażerowie tylnej kanapy, którzy będą mieli więcej miejsca. Nowe X3 będzie produkowane w fabryce BMW Spartanburg w Karolinie Południowej. Auto zadebiutuje na rynku pod koniec tego roku.

W Europie X3 dostępne będzie na razie z jednym silnikiem benzynowym i jednym wysokoprężnym Dieslem. Benzynowy xDrive35i napędzany jest rzędową szóstką, która produkuje 306 koni mechanicznych, auto przyspiesza od zera do setki w 5.7-sekundy i rozpędza się maksymalnie do 245 kilometrów na godzinę, spalając przy tym 8.8-litrów paliwa na setkę i emitując 204 g Co2 na jeden kilometr. Bardziej popularna będzie u nas wersja xDrive20d z dwulitrowym turbodieslem o mocy 184 koni mechanicznych i 380 Nm momentu obrotowego. 0-100 w 8.5-sekundy, maksymalnie 210 km/h i spalanie na poziomie 5.6-litra na setkę to całkiem przyzwoity wynik.

W kwestii stylistycznej, auto jest dużo bardziej proste od poprzednika. X3 dostało trochę elementów z większego brata X5 (wloty powietrza, maska) oraz kilka części z mniejszego X1 (linia szyb, wygląd tylnych drzwi). Wnętrze zostało zaprojektowane zupełnie od zera i również nawiązuje do innych modeli w ofercie niemieckiego producenta. Uwagę zwraca konsola środkowa skierowana w stronę kierowcy, na której znajduje się ekran o przekątnej 8.8-cala.

O gustach się nie dyskutuje, jednak trzeba przyznać, że druga generacja X3 wygląda naprawdę przyzwoicie.

Via: Carscoop