Przerost formy nad treścią, czyli POGEA Racing Abarth 500 Package

fiat 500 f edition 001 gloPOGEA Racing zaprezentowała właśnie nowy zestaw tuningowy do Abartha 500. Modyfikacjom możemy poddać 160-konną 500 esseesse lub 180-konnego Abartha 695 Tributo Ferrari. W obydwóch przypadkach moc wzrasta do 264 KM i 330 Nm.

Taki „zastrzyk” mocy udało się uzyskać dzięki nowej turbosprężarce, większemu intercoolerowi, a także wydajniejszym wtryskiwaczom paliwa i skuteczniejszym 4-tłokowym zaciskom hamulców. Dużo do powiedzenia ma również nowe oprogramowanie silnika oraz wydech ze stali nierdzewnej z możliwością wyboru końcówek wydechu.

Stylistycznie auto nieco oszpecono, za sprawą kilku niefortunnie usytuowanych znaczków Ferrari, nowego przedniego zderzaka i dwóch tandentych karbonowych wlotów na masce. Przyciemniono także tylne i przednie lampy, co również nie wyszło Abarth’owi na dobre. Panowie, to nie jest VW Golf III.

Środek w porównaniu do zewnętrznej części nadwozia prezentuje się jednak co najmniej ładnie; tuner nic tu właściwie nie zmienił, no może poza doklejeniem znaczka Ferrari. Cena pakietu zaczyna się od 3400 euro.

Via: Worldcarfans