266944326254497168 gloPorsche Panamera od premiery sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Osobiście jestem zdzwiony, bo pokraczny przód powinnien całkiem skutecznie odstraszać klientów, ale przypomniałem sobie słowa Sebastiana, redakcyjnego kolegi, który kilka miesięcy temu mówił: “Mimo, że to auto jest potwornie brzydkie, a ten styl w ogóle nie pasuje do Porsche, to i tak się będzie sprzedawał, zobaczysz“.

Przyczyna tego stanu rzeczy jest prosta, biznesmeni mają już po dziurki w nosie S-klasy, 7-ki i A8-ki. Te auta choć są bardzo prestiżowe, to ciężko nimi zaimponować swoim podwładnym i tym samym zyskać w ich oczach respekt.

Dobrą sprzedaż nowej niemieckiej limuzyny potwierdzają liczby. Jak poinformowało szefostwo Porsche w tym tygodniu z lini montażowej w Lipsku zjechała 25-tysięczna Panamera. Model jubileuszowy polakierowano na czerwony rubin, a pod maską zagościła 300-konna V6-ka o pojemności 3.6 litra i maksymalnym momencie obrotowym 400 Nm.

Ponoć najwięcej zamówień to egzemplarze z silnikami V6, nawet w USA, po mimo trendów na motory V8.

Via: WorldCarFans

4 komentarze
  1. Przód jest pokraczny? Myślałem, że przód to najmniej kontrowersyjna część Panamery, bo nawiązuje do innych modeli Porsche. W przeciwieństwie do tyłu, który wygląda jakby się ktoś na Ciebie wypiął oraz linii, która nawiązuje do Austina Maxi.

  2. Dupa do dupy, tak bym to ujął 🙂 Przód taki troche rozlazły?… Ale jak ludzie kupują,…. gratulacje dla Porsche

Komentowanie zostało wyłączone.