Mercedes CL63 AMG

Na początku lipca w sieci znalazły się zdjęcia odsłaniające poliftingową wersję najbardziej luksusowego modelu w rodzinie Mercedesa, CLa. Dzisiaj prezentujemy Wam fotki CLa w najmocniejszych odmianach silnikowych, specjalnie przygotowanych przez inżynierów z Affalterbach. Mowa oczywiście o wersjach CL63 oraz CL65 AMG, czyli o następcach najmocniejszych Merców, którymi jeździliśmy podczas wizyty w Niemczech.

Początkowo Mercedes chciał nazwać poliftingową odmianę CLa S-Klasą Coupe, tak się jednak nie stało. Niemiecki producent przestylizował nieco nadwozie, dodał światła do jazdy dziennej LED oraz zaostrzył wygląd przednich lamp, co optycznie odmłodziło dwudrzwiowe coupe.

AMG zadbało o odpowiednią moc, która w przypadku wersji CL63 pochodzi wprost z 5.5-litrowego silnika V8 wspieranego turbosprężarkami w układzie Twin-Turbo. Srebrne serce produkuje aż 537 koni mechanicznych i 800 Nm momentu obrotowego. To jednak nic, w porównaniu z najmocniejszą wersją, CL65 AMG. Tutaj Niemcy zastosowali silnik V12, który wytwarza maksymalnie 621 koni mechanicznych i gigantyczny moment obrotowy, który został ograniczony elektronicznie do 1000 Nm.

W kwestii stylistycznej AMG dodało ostrzejszy bodykit z agresywniejszymi zderzakami oraz progami. Pojawiła się także wstawka w dyfuzorze oddzielająca dwie pary końcówek wydechu, które w starszej wersji były owalne. Piekielnie mocne bestie.

Via: WorldCarFans

2 komentarze

Komentowanie zostało wyłączone.