2011 ford explorer suv 0 gloPo szeregu irytujących teaserach, nowa generacja Forda Explorera wreszcie ujrzała światło dzienne. Nowy amerykański SUV oferuje aż siedem miejsc dla pasażerów w bardziej nowoczesnym i lepiej urządzonym wnętrzu.

Całość została znacznie odchudzona, a silniki będą zdecydowanie bardziej ekonomiczne. W ofercie znajdziemy turbodoładowany 2.0-litrowy motor Ecoboost z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 237 KM i maksymalnym momencie obrotowym równym 250 Nm oraz 3,5-litrowy silnik V6 o mocy 290 KM i 255 Nm momentu obrotowego. Obie jednostki będą współpracować z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Według Forda, spalanie wariantu 3,5 V6 spadło o 20 procent w porównaniu do poprzedniej generacji modeli. Jeśli chodzi o 2,0-litrowe turbo, to w tym przypadku jest jeszcze lepiej – oszczędność 30 procent.

Czterocylindrowy Ecoboost jest oferowany tylko w konfiguracji z napędem na przednie koła, natomiast egzemplarze z jednostką V6 mogą być wyposażone w zupełnie nowy, inteligentny napęd na obie osie.

Wśród “wyposażeniowych ciekawostek” można wymienić między innymi system zarządzania AWD od Land Rovera z czterema ustawieniami – normalna, błoto, piasek i śnieg, sterowany za pomocą pokrętła zamontowanego na konsoli.

Zupełnie nowy Explorer będzie dostępny w trzech wersjach wykończenia – base, XLT lub Limited. Ceny nie zostały jeszcze ujawnione, ale wiadome jest, że auto wejdzie do sprzedaży w USA pod koniec roku z ceną o 1000 dolarów niższą od obecnego bazowego modelu, który został wyceniony na 28.995 dolarów.

Via: Carscoop


3 komentarze
  1. Typowy, gruby i wiecznie nienajedzony amerykanin nie bedzie zadowolny z takiego “małego” silniczka. Ale zadowoli sie błyszczącym grillem i klamkami. To podstawa na tamtejszym rynku 🙂

  2. Aha i jeszcze te różne bajery i guziczki na konsoli, których sam nie ogarnie też sprawią mu radość

Komentowanie zostało wyłączone.