novitec maserati quattroporte 01 gloPoprawienie pojazdu, który jest niemalże ideałem, nie jest łatwą rzeczą. Do takich z pewnością należy Maserati Quattroporte. Jeśli macie trochę zaskórniaków, zapewne dacie się skusić na pakiet tuningowy od niemieckiej firmy tuningowej Novitec, która specjalizuje się żyłowaniem włoskich egzotyków.

Niemcy przewidzieli pakiet do wersji Sport GT S, a także do S. Nie ważne, które Quattroporte kupiłeś, Novitec wydusi z twojej 4,7-litrowej V8-ki 590 koni i 572 Nm. Sprint do setki podrasowanemu Maserati zajmuje jedyne 4,6 sekundy; 200 km/h to kwestia 14,9 sekundy. Prędkość maksymalna aut została ograniczona do 295 km/h.

Jak Niemcom udało się uzyskać takie osiągi? Udoskonalono turbodoładowanie, którego ciśnienie wynosi teraz 0,35 bar. Pojawił się również intercooler chłodzony wodą z własnym jej obiegiem. Zwiększono także dawkę paliwa, montując nowe wtryskiwacze. Wszystkie te elementy zostały odpowiednio zaadoptowane przez silnik dzięki zmianie jego jednostki sterującej.

Dla chcącego się wyróżnić, tuner przewidział kilka extra dodatków. 21-calowe gwiezdne felgi z kompletem opon Pirelli, a także karbonowy spojler (o ile nie będzie zbyt duży) to elementy, które nie zepsują charakteru tego auta. W ofercie jest także regulowane zawieszenie i kilka różnych rozrywkowych elektronicznych gadżetów.

Via: Carscoop

1 komentarz
  1. Nic dodać nic ująć po prostu ideał łączy piękno z niesamowitymi osiągami i to wszystko w przystępnej cenie.

Komentowanie zostało wyłączone.