Najszybsze europejskie kombi odchodzi na emeryturę – Audi RS6

audi rs6 avant gloW zeszłym tygodniu zakończono produkcję BMW M5 (E60) – sympatycy bawarskiego producenta nie mają jednak powodów do zmartwień, bo już niedługo rusza produkcja nowej generacji tego auta. Inny niemiecki potentat, Audi właśnie ogłosiło, że pod koniec trzeciego kwartału zakończą produkcję modelu RS6.

Fani Audi mogą się jednak czuć zdruzgotani, bo jak panowie z Ingolstadt zdążyli nas przyzwyczaić, na następne RS6 będziemy musieli poczekać dobre kilka lat. Na otarcie łez pojawi się nowe RS4, które Niemcy produkują na przemian z większym bratem. Tytułem pożegnania tego najszybszego europejskiego kombi pragniemy przybliżyć wam jego specyfikacje.

5-litrowe V10 BiTurbo o mocy 580 koni i maksymalnym momencie obrotowym 650 Nm to jego największy atuty. Dzięki tak dużemu potencjałowi drzemiącemu w tym ogromnym silniku to ponad 2 tonowe bydle pierwszą setkę osiąga w 4,6 sekundy, prędkość maksymalna to tradycyjnie 250 km/h. Nowa wersja będzie wyposażona w podwójnie doładowane V8, ale o zapewne większej mocy.

Via: WorldCarFans

1 komentarz do wpisu “Najszybsze europejskie kombi odchodzi na emeryturę – Audi RS6”

  1. Krótko było na rynku, projektanci Audi za poźno wzieli sie za topową odmiane A6. Cała rodzina A6 odbiega stylistycznie od pozostałych modeli wiec trzeba by juz pokazać nastepce, tym samym RS6 tez odejdzie do lamusa. Coż, miejmy nadzieje, że Nowe RS6 powstanie szybciej i dłuzej bedzie na rynku

Możliwość komentowania jest wyłączona.