Czyżby Hyundai wygrał stylistycznie z japońską konkurencją? – nowa Elantra [FOT]

2011 hyundai elantra 011 gloHyundai zaprezentował właśnie kilka nowych zdjęć kompaktowego sedana Avante, znanego u nas jako Elantra. Poprzedni model nie dość, że był nieproporcjonalny, to jeszcze od patrzenia na niego zbierało się na wymioty.

Nowe auto to absolutny przełom techniczny i stylistyka na naprawdę wysokim poziomie – według mnie, właśnie tak powinny wyglądać auta XXI wieku. Od razu widać, że bryła pełna jest dynamiki. Nie inaczej jest też w środku, o którym pisaliśmy tutaj. Widać, że Koreańczycy wzięli się na poważnie do roboty, i za to należą im się słowa uznania.

Do rzeczy, nowe Avante będzie na razie oferowane jedynie w Korei Południowej z nowym silnikiem 1.6 o mocy 140 koni GDI z bezpośrednim wtryskiem benzyny. W standardzie otrzymujemy 5-biegową skrzynię manualną, a za dopłata możemy kupić auto z automatem wyposażonym w 6 biegów. Nowością w wyposażeniu jest Smart Park Assist System , który sam za nas wykona „kopertę” na parkingu. Możemy także dokupić adaptacyjne reflektory bi-ksenonowe z diodami LED do jazdy dziennej, jak również podgrzewane tylne siedzenia. W niedługim czasie powinny pojawić się informacje na temat 2-litrowego silnika.

To naprawdę bardzo atrakcyjne auto, które w niedalekiej przyszłości może poskromić nawet Japończyków, a im, nie ukrywajmy, ostatnie modele po prostu nie wychodzą.

Ceny za Hyundaia Elantra zaczynają się od 16 500 dolarów.

Via: Carscoop

5 komentarzy do wpisu „Czyżby Hyundai wygrał stylistycznie z japońską konkurencją? – nowa Elantra [FOT]”

Możliwość komentowania jest wyłączona.