audi a7 sportback 0 gloOficjalna premiera Audi A7 Sportback odbędzie się w poniedziałek (zapraszamy na transmisję w Internecie). Ale, jak to zwykle bywa, w sieci już teraz pojawiły się zdjęcia zupełnie nowego modelu w gamie niemieckiego producenta.

Bryła nadwozia pozostała wierna konceptowi pokazanemu podczas wystawy motoryzacyjnej w Detroit 2009. Zmodernizowano właściwie szczegóły, takie jak kształt i wielkość lusterek zewnętrznych czy wloty powietrza w przednim zderzaku. Z tego co wiemy, 5-metrowe A7 pomieści tylko czterech pasażerów.

Mechanicznie, samochód jest w dużym stopniu oparty na nowej generacji A6 i według naszych źródeł, na początku będzie oferowany z jednostkami wysokoprężnymi, jak i z benzynową jednostką V6 o pojemności 3,0-litra i mocy około 290 KM.

W przyszłości spodziewamy się także wariantów S7 i RS7, a także modelu z napędem hybrydowym.

Nie jest żadną tajemnicą, że A7 Sportback wypełni lukę pomiędzy A6 i A8, a jego głównym konkurentem będzie BMW serii 5 GT.

Via: Carscoop

4 komentarze
  1. Prototyp robił lepsze wrażenie, to audi jest takie jak wszystkie a szkoda, Audi zaczyna być nudne A8, A7 🙁
    stylistycznie Mercedes przejął prym w złotej trójcy (Audi, BMW, Mercedes)

  2. BMW 5GT ciężko nazwać samochodem 😉 ale do CLS-a nowego A7 brakuje i to sporo.

  3. Jest ładne i tyle, jest takie jak każde inne Audi. Jedynie tyłem sie wyróznia, i to na plus dla A7, bo ta partia wygląda na prawdę swietnie. Audi sukcesywnie upodabnia swoje modele i poki co chyba nie zapowiada sie zeby w najblizszym czasie bylo inaczej. A szkoda… ; bo na tym designie długo nie pociagną 🙂

Komentowanie zostało wyłączone.