untitled 2 gloDo sieci wyciekły kolejne filmy szpiegowskie w roli głównej z nowym BMW serii 6 Convertible, a także M5 i M6. Trzy auta za jednym zamachem, to się nazywa strzał w dziesiątkę. Ale, żeby było jeszcze ciekawiej, w drugim z filmów nie dość, że w pobliżu swoje łaknienie na paliwo zaspokaja SLS AMG, to na dodatek w 0:03 sekundzie przemyka rozpędzony Bentley Mulsanne.

Powracając do BMW, jak już dobrze wiemy, bawarska marka zrezygnowała z ryczącej V10 na rzecz rycząco-świszczącej podwójnie doładowanej V8-ki o pojemności 4.4-litra.

Jedni powiedzą, że to droga do ekologii, panowie z Monachium mogą jednak  usprawiedliwić się, że to powrót do korzeni, bowiem silnik V8 był montowany dwie generacje wcześniej w modelu M5 (E39); turbo zastosowano po raz pierwszy w modelu E114, czyli legendarnym 2002 produkowanym w latach 1966-1977.

Via: Carscoop

3 komentarze
  1. troche wygląda jak by przód zapożyczyli od SLS’a , niestety BMW to marka która zrobiła zawrotną kariere na polskiej wsi , a teraz w jego ślady idzie audi wiec prestiż marki sie traci

  2. Nie generalizujmy, BMW to naprawdę świetne samochody, a co nas obchodzi co na to inni, kupując auto najważniejszą kwestią jest przyjemność z użytkowanie, a BMW to gwarantuje

Komentowanie zostało wyłączone.