seatleoncupraabt gloWydawać by się mogło, że Leon Cupra R jest wystarczająco szybkim samochodem – 265 KM i 6,2 sekundy do pierwszej setki powinno zadowolić nawet najbardziej wybrednych kierowców.

Jeżeli jednak i to nie wystarcza, z pomocną dłonią wychodzi tuner ABT. Niemcy podrasowali tę samą 2-litrową jednostkę TSI i wydobyli z niej aż 310 koni mechanicznych, dzięki czemu pierwsza setka pojawia się na liczniku już po 5,8 sekundy.

Jak na specialną wersję przystało, Leon Cupra R310 WCE został odpowiednio doprawiony w środku. Chromowane elementy konsoli środkowej, oraz sportowe fotele obszyte alkantarą podkreślają odrębność tego modelu. Dodatkowo w standardzie znajdziemy biksenony, dwustrefową klimatyzację, radio z odtwarzaczem plików MP3, 8 głośników, GPS z dotykowym ekranem, zestaw głośnomówiący Bluetooth, ESP, ALR, RDS i XDS, a także system kontroli ciśnienia w oponach i oczywiście 6 poduszek powietrznych.

Seat postanowił wypromować auto przy pomocy kierowcy rajdowego i modelki magazynu Playboy Christin’y Surer, którą z Seat’em łączy już dość długi romans.

Via: TopSpeed, Seat