Czy Volvo to samochód dla emeryta? Tak, dla szalonego emeryta! [Zestaw od HEICO]

5681060721324860844 gloNiektórzy twierdzą, że fanów samochodów dzielimy na pięć grup. Do pierwszej zaliczamy maniaków aut niemieckich, bo są w zdecydowanej większości. Na drugim miejscu są ci, którzy cenią sobie maszyny z Japonii, a na końcu zwolennicy gorących samochodów z Włoch, Francji, a także z za oceanu.

A gdzie są ci, którzy preferują wyłącznie pojazdy ze Szwecji? O nich zawsze się zapomina. Tunerzy rzadko w swoich katalogach oferują pakiet ulepszeń do „północnych” limuzyn. Jedynie Heico stara się coś poprawiać, za co bez wątpienia należy im się szacunek. Warto przy tym podkreślić, że specjaliści z niemieckiej firmy tuningowej robią to naprawdę dobrze, a dziś po raz kolejny to udowodnili, prezentując nowy sportowy pakiet do Volvo V70.Z zewnątrz pojawiło się kilka smaczków, które uświadamiają nam, że nie jest to zwykłe rodzinne Volvo, ale coś znacznie mocniejszego. Nowe 19-calowe felgi z oponami Pirelli, a także opcjonalnie 18-calowe zimówki z gumami tej samej marki, obniżone o 30 mm zawieszenia, piękny podwójny wydech, aluminiowe wstawki w lusterkach i przednim zderzaku oraz we wnętrzu to tylko stylistyczne zmiany. Oczkiem w głowie tego podrasowanego wikinga jest legendarny rzędowy silnik T6, którego moc wzrosła teraz do 321 koni, a maksymalny moment obrotowy aż do 460 Nm. Dzięki temu pierwszą setkę osiągniemy już po 5,9 sekundy.

Heico przewiduje tylko 100 sztuk tego auta, a wszystkie w unikatowym kolorze Black Sapphire za cenę 70 193 funtów. Sprzedaż ruszy podobno jeszcze latem tego roku.

Via: WorldCarFans

2 komentarze do wpisu „Czy Volvo to samochód dla emeryta? Tak, dla szalonego emeryta! [Zestaw od HEICO]”

Możliwość komentowania jest wyłączona.