2011 Citroen C4: Pierwsze wideo oraz pełne specyfikacje techniczne

2011 citroen c4 002 gloNawiązując do postu sprzed dwóch dni na temat nowego Citroena C4, w ręce naszych kolegów z serwisu Carscoop wpadły informacje na temat silników, a także krótki film prezentujący świeżutkiego hatchback’a.

Francuski rywal Volkswagena Golfa będzie oferowany w sumie z trzema silnikami benzynowymi (plus LPG) i trzema motorami wysokoprężnymi.

Zakres silników benzynowych będzie obejmował 1,4-litrową jednostkę o mocy 95 KM połączoną z 5-biegową manualną skrzynią biegów, 1,6-litrowy motor o mocy 120 KM dostępny z manualną 5-biegową lub z 4-biegową automatyczną  przekładnią oraz silnik o pojemności 1,6-litra o mocy 155 KM współpracujący z 6-biegową skrzynią biegów.

Fani Jednostek wysokoprężnych mogą wybierać spośród dwóch silników o pojemności 1,6-litra HDi, które współpracują z 6-biegową, półautomatyczną skrzynią biegów. Najmocniejszą wersją będzie 2,0-litrowy diesel o mocy 150 KM (+ 6-biegowa manualna przekładnia). Co ciekawe, Citroen do wersji 1,6 HDi będzie oferował opcję e-HDi, czyli połączenie wspomnianej półautomatycznej 6-biegowej skrzyni wraz z najnowszą wersją systemu Start&Stop.

Via: Carscoop