screen shot 2010 05 07 at 110726 amopt gloSzwedzka marka Volvo od wieków uchodzi za najbezpieczniejszą. Najbardziej przełomowym autem firmy był model S80, które w wielu rankingach zyskało tytuł najbezpieczniejszego samochodu świata. Te czasu minęły jednak bezpowrotnie, a Volvo najzwyczajniej wtopiło się w tłum samochodów premium, gdzie niczym szczególnym nie wyróżniało się w kwestii bezpieczeństwa.

Szwedzi postanowili to zmienić i w związku z tym swój nowy model S60 wyposażyli w system wykrywania zagrożenia na drodze przy prędkości 35 km/h, system ten wyhamowuje auto po to, by uniknąć ewentualnej stłuczki. To może być przydatne, zwłaszcza w ruchu miejski. Wygląda jednak na to, że spece z Volvo nie dopracowali tego systemu, z czego wynikły kompromitujące producenta konsekwencje. Podczas oficjalnej prezentacji, przed dziennikarzami, system po prostu nie zadziałał.

Via: Autoblog

1 komentarz
  1. rzeczywiście prezentacja im nie wyszła, ale znając przywiązanie Volvo do bezpieczeństwa może być pewni że zrobia wszystko aby w seryjnych modelach system działał idealnie

Komentowanie zostało wyłączone.