gumballr8 gloOto film z parady samochodów uczestników Gumball 3000, które wystartowały z Pall Mall w Londynie. Najczęściej są to piekielnie szybkie, drogie i najbardziej prestiżowe auta, ale tych “śmiesznych” również nie zabrakło.

Rajd Gumball 3000 powstał z inicjatywy Maximillion’a Cooper’a w 1999 roku. Nie jest to prawdziwy wyścig, a uczestniczy muszą przejechać 3000 mil tylko po publicznych drogach – każdego roku wybierana jest inna trasa.

Organizatorzy nazywają to “podróżą” albo “przygodą”, ale władze poszczególnych państw nie są zadowolone z faktu, że auta będą przejeżdzać przez ich drogi. W niektórych przypadkach, kierowcy mają do czynienia z wysokimi karami za złamanie przepisów drogowych. Zdarzało się, że samochody były skonfiskowane.

W 2007 roku impreza została odwołana z powodu nieszczęśliwego wypadku z dwoma ofiarami śmiertelnymi.

Gumball 3000 2010 będzie miał swój pierwszy przystanek w Amsterdamie. Następnie Kopenhaga, Sztokholm i prawdopodobnie promem do Montrealu i Toronto. Całość zakończy się w Nowym Jorku.

Via: WorldCarFans

7 komentarzy
  1. Widać, że ta impreza się rozkręca! Z roku na rok. Coś jak nasze Rage Race. To znaczy na odwrót, nasze Rage Race jest nieco jak Gumball…

  2. Witam poszukuje w internecie programu leciał na Extreme Sports Gumball’u 3000 i drugi podobny o wyścigu bogatych gdzie duzo bylo tez o ich sylwetkach za informacje nazwe prgramu z góry dzieki;)
    z tego co kojarze to black race albo black diamond race ale to nie to…;/

  3. W jakim sensie zainteresowanych tematem ?
    Ja bym chętnie obejrzał “Gumball 3000″.

Komentowanie zostało wyłączone.