ferrari suv artist renderings gloWiele sportowych marek coraz częściej wypuszcza na rynek modele, które zrywają z ich prawdziwym wizerunkiem. Zaczęło się od Porsche, a dokładniej mówiąc od modelu Cayenne, pod którego maskę wpakowano później diesla (nie wspominamy już o czterodrzwiowej Panamerze). Podobnie było z Subaru – na początku Japończycy twardo bronili nieustającej tradycji marki, ale w końcu odpuścili i dzisiaj oferują Imprezę z 2-litrową jednostką wysokoprężną.

Wielu mówiło – “koniec prawdziwej motoryzacji coraz bliżej, który producent jest następny?” Tymczasem okazuje się, że nie wszystkie marki ulegają presji obecnej mody. Władze Ferrari właśnie oficjalnie zapewniły, że nie mają zamiaru produkować 4-drzwiowego auta.

Włoska filozofia jest prosta, chcesz kupić 4-drzwiowe sportowe auto to zainwestuj w Maserati Quattroporte, które również należy do tego samego koncernu.

Z pochwałami jednak poczekajmy – pamiętacie zapewnienia Porsche o tym, że w ich ofercie nigdy nie pojawi się hybrydowy model? I co? Zaledwie miesiąc później takowe Niemcy oficjalnie potwierdzili… Poczuliśmy się wtedy, jakby psu dali w mordę.

Via: WorldCarFans