hyundai equus coupe rear 2 gloKoreańczycy od pewnego czasu usilnie walczą o prestige swoich flagowych modeli, do tego stopnia, że w segmencie aut luksusowych  oferują  aż dwa modele; pierwszym  jest  Genesis, a kolejnym  Equus. Genesis  ma już swoją odmianę Coupe – jest ona jednym z najszybszych i najbardziej udanych aut z koncernu Huyndai’a. Marce przydałby się jednak Equus w nadwoziu dwu-drzwiowym.

Co prawda, producent nie planuje w najbliższym czasie takiego wariantu, ale jeden z internetowych blogów This Week in Motors zaprezentował właśnie renderingi zaimprowizowanego Equus’a Coupe. Jeśli Koreańczycy zdecydowali by się na taki wariant auto stanęło by w szranki z takimi samochodami, jak Mercedes CL czy BMW serii 6. 

Miejmy jednak nadzieję, że do takiej profanacji nie dojdzie, bo powiedzmy sobie szczerze – kto chciałby auto, które dość koślawo udaje Mercedes’a? Ale z drugiej strony, jeśli koreańskie coupe znalazło by uznanie w oczach klientów to może i Niemcy spuszczą nieco z tonu i obniżą ceny.

ZOBACZ ZDJĘCIA.

Via: Autoblog.com, fot: thisweekinmotors

1 komentarz
  1. Ja bym to kupił chętniej niż Mercedesa, nawet za tą samą cenę. Raz do roku spędzam kilka godzin z racji dorocznego serwisowania mojego Subaru w autoryzowanym serwisie Mercedesa i Subaru u Zasady. Słysząc jak właściciele Mercedesów pomstują na awaryjność i tandetność swoich baaardzo drogich aut i ciesząc się absolutną niezawodnością mojego Outbacka, a poza tym widząc jakie samochody stoją najczęściej przy drogach z otwartymi klapami, za ChRL nie wydałbym pieniędzy na niemiecki samochód. Nie chcę się dać “oszwabić”.

Komentowanie zostało wyłączone.