New York 2010: Subaru Impreza WRX STI Sedan/Hatchback

2011 subaru impreza sti 001 gloPo raz pierwszy w historii marki, Subaru zaprezentowało flagową wersję Imprezy WRX STI w nadwoziu sedan i hatchback jednocześnie. Dziś warto się skupić przede wszystkim na tej drugiej. Tu pojawiły się nowe zderzaki, szerokie progi, przyciemnione światła przeciwmgielne, górna część spoilera w kolorze czarnym (element znany z poprzedniej generacji Mitsubishi Lancera EVO), a także ciemny grill i osłona chłodnicy oraz nowy wzór 18-calowych felg. Uwydatniono również nadkola, aby podkreślić rasowy charakter auta.

Impreza zyskała też niższe zawieszenia. Silnik pozostał jednak ten sam, a jak dobrze wiadomo jest to 2.5-litrowy 300-konny boxer.

We wnętrzu Japończycy zastosowali specjalny system umożliwiający wybieranie numerów bez użycia rąk; innymi słowy jest to telefon sterowany głosem. W środku nie zabrakło również niezbędnego na owe czasy wejścia USB z obsługą iPoda, gniazda AUX, a także radia satelitarnego XM/SIRIUS.

Nowy sedan i nieco przemodelowany hatchback pojawią się w USA już latem tego roku, a u nas zagoszczą zapewne nieco później.

Via: Carscoop, Autoblog