ferrari 599 gto 0 gloJuż niedługo podczas targów motoryzacyjnych w Pekinie Ferrari zaprezentuje nowy model wskrzeszonej serii GTO – tym razem będzie to 599 Gran Turismo Omolongato oparte na 599 GTB Fiorano.

Ta włoska bestia dała się nam już poznać dzięki ujawnionym zdjęciom szpiegowskim i danym dotyczącym listy opcji dostępnych w tym aucie. Jednak w dalszym ciągu nie wiedzieliśmy nic na temat osiągów i jednostki napędowej tego niepokornego konika. Dziś sytuacja ta uległa zmianie, bo Ferrari właśnie oficjalnie przedstawiło dokładną specyfikację auta.

Źródłem napędu dla 599 GTO jest silnik pochodzący od legendarnego Enzo o pojemności 6-litrów i mocy 670 koni mechanicznych oraz momencie obrotowym wielkości 620 Nm, a to wszytko generowane przez 12 cylindrów w układzie V. Warto dodać, że ten sam silnik w Enzo miał nieco mniejszą moc i niższy moment obrotowy niż ma to miejsce w prezentowanym modelu (612 koni, 448 Nm).

Dla poprawienia osiągów 599 GTO, zredukowano jego masę o 195 kg, dzięki czemu nowe Ferrari będzie szybsze od Enzo. Sprint do pierwszej setki to jedyne 3,35 sekundy. Wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się natomiast na wartości 335 KM/H.

Nowe GTO od “innych” Włochów z Maranello odróżnia również wykwintny pakiet aerodynamiczny, o którym pisaliśmy przy okazji ujawnienia zdjęć szpiegowskich tego auta. Cena wyjściowa topowego Ferrari szacowana jest na 300 000 funtów.

Warto – choćby dla samej miny właścicieli Enzo…

Via: Carscoop