Facelifting Maybach’a próbą ratowania marki przed upadkiem [VIDEO]

15461310391049621635 glo1Podczas  targów  w Pekinie  Maybach  zaprezentował  swój planowany facelifting, który zostanie  wprowadzony  we wszystkich  modelach. Pewien czas temu już o tym fakcie informowaliśmy; później pojawiła się informacja prasowa, że firma wkrótce zakończy swój żywot.

Po kilku dniach w Internecie znów mogliśmy przeczytać kolejną plotkę, a mianowicie, że Maybach miał zostać wykupiony przez chińską firmę BYD. Jednak jak widać, żaden z powyższych scenariuszy się nie spełnił i tym samym zmodernizowany Maybach zawitał na świat pod skrzydłami Daimlera.

O tym, czego dotyczą zmiany już pisaliśmy, ale z grubsza przypomnijmy, co jest grane. Główne elementy, które uległy modernizacji to przede wszystkim przedni zderzak, który  teraz otrzymał diody LED, jak i subtelnie zmieniony grill. W modelach  oznaczonych literką S silnik nieco zyskał na mocy, ma teraz o 18 koni więcej, co łącznie daje 630 KM przy 435 Nm. Są też nowe 19-calowe felgi w standardzie i 20-calowe w S-kach.

Zmiany nie są zbyt gruntowne i nie wydają się zbawieniem dla przechodzącej ciężkie chwile marki. Klienci chyba jednak wolą dobrze wyposażonego Mercedesa S-klasę. A co Wy proponujecie?

Via: WorldCarFans