jaguar xj limo green 0 gloNa kwietniowym World Mobility Forum w Stuttgarcie (15-18 kwiecień) zaprezentowany zostanie Jaguar XJ z całkiem nową jednostką napędową; nie będzie to V12, ani nawet V10. Niestety, tym razem Brytyjczycy postawili na hybrydę o wdzięcznej nazwie Limo Green. Za napęd posłużą tu dwa silniki – pierwszym jest benzynowy 1.2-litrowy 3-cylindrowiec, o jak na razie nieznanej mocy. Drugi to silnik elektryczny dysponujący mocą 145 KW i 295 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co i tak nie jest dla nas żadnym pocieszeniem.

Nie oszukujmy się; 3-cylindrowy silniczek nie nadaje się nawet do auta segmentu D czy E, nie mówiąc już o klasie Lux, której przedstawicielem jest właśnie prezentowany ponad 5-metrowy Jag.

Jak deklaruje producent XJ Limo Green potrafi przejechać 50 km na jednym ładowaniu przy użyciu wyłącznie silnika elektrycznego. Warto również dodać, że po wyczerpaniu akumulatorów jednostka spalinowa wytworzy energię, która pozwoli nam pokonać jeszcze 970 km.

Jaguar zapewnia, że zużycie paliwa tego silniczka to jedyne 5 litrów na 100 km. Czy auto wejdzie do produkcji? Tego jeszcze nie wiadomo.

Via: Carscoop