Prawda czy fałsz? – Honda S2000 [SPEKULACJE]

honda hybrid coupe 0 gloHonda S2000 zawsze była samochodem wyjątkowym. Ta japońska ślicznotka zasłynęła przede wszystkim z tego, że pod jej maską figurował 2-litrowy motor o mocy 240 KM, który nie korzystał ze wspomagaczy, typu: turbodoładowanie czy kompresor.

Mimo to, Honda niedawno zdecydowała o zakończeniu produkcji modelu s2000, co spowodowało powstanie luki w ofercie firmy, której z pewnością nie załata hybrydowa CR-z’ka.

W związku z zaistniałą sytuacją w Internecie pojawiły się właśnie spekulacje na temat następcy, którego istnienie jest na razie wielką niewiadomą. Ostatnio do sieci wyciekło zdjęcie tego wozu, znane miedzy innymi z japońskiej prasy. Auto jest całkiem zgrabne i nieco przypomina Nissan’a 370Z, ale nie brakuje mu również elementów charakterystycznych dla modelu CR-z.

Tak powinno wyglądać prawdziwe japońskie super-auto. Pod maskę powinien trafić 2.5-litrowy lub 3.0 litrowy motor połączony z silnikiem elektrycznym, co zwykliśmy nazywać hybrydą.

Niestety, na daną chwilę wiemy tylko tyle, że więcej informacji powinniśmy poznać przy okazji kolejnych targów, jeśli projekt w ogóle znajdzie swoje urzeczywistnienie.

Via: Carscoop

1 komentarz do wpisu “Prawda czy fałsz? – Honda S2000 [SPEKULACJE]”

Możliwość komentowania jest wyłączona.