next generation mazdw gloJeśli ktoś poprosiłby Was o wymienienie najlepszych japońskich aut sportowych, wśród waszych faworytów na pewno pojawiłyby się takie auta, jak Nissan GT-R, kultowa Toyota Supra, czy Subaru Impreza WRX STI. Ale to Mazda RX-8 jest w tym gronie najbardziej wyjątkowa. Dlaczego? Ponieważ jako jedyny samochód na świecie, wyposażona została w silnik z obrotowymi tłokami, zwany jednostką napędową Wankla.

Obecny model RX-8-ki jest już leciwy; przeszedł mały facelifting, ale mimo wszystko swoje lata ma. W związku z tym szef designu Mazdy Ikuo Maeda zaprezentował nową wariację na temat sportowego coupe. Ponadto, firma intensywnie eksperymentuje z turbodoładowaniem do silnika Wankla.

Wiarygodne źródła mówią, że nowe RX-7 będzie bardziej przystępne i przyjazne dla użytkownika. Podobno cena ma wynosić około 30 000 dolarów.

Via: TopSpeed

2 komentarze
  1. jak dla mnie obecna mazda jest ok. powinni przeprowadzić jak dla mnie głęboki lifting pozapinać wszystko na ostatni guzik i produkować jeszcze z 4 lata a obecny facelifting moim zdaniem strasznie schrzanili

Komentowanie zostało wyłączone.