Maybach, konserwatyzm ponad wszystko

6721422 gloKażdy zna Maybacha. Ta niemiecka marka zasłynęła z tego, że jej samochody są droższe od luksusowego apartamentu, a na ich kupno mogą sobie pozwolić tylko gwiazdy, sportowcy i biznesmeni z Gatesem na czele.

Nie każdemu jednak podobają się kontrowersyjne modele Maybacha. Większość osób, widząc zdjęcie, zamyka okno przeglądarki z niesmakiem. Muszę przyznać, że do niedawna też należałem do tej grupy osób, do czasu, gdy miałem okazję ujrzeć Maybacha na żywo.

Obecnie Maybach jest oferowany w dwóch wariantach – 57 i 62. Oznaczenia te charakteryzują jego długość. Marka jest na rynku już od 2005 roku, warto jednak dodać, że nie jest to nowa korporacja, a jedynie firma wskrzeszona przez Mercedesa.

Od tego czasu minęło już 5 lat, dlatego też pora na drobny face lifting. Co znajdziemy w odmłodzonym wariancie? Przede wszystkim diody LED, bez których nie może obejść się żaden renomowany producent. Poza tym, nieco przemodelowany zderzak i nowe kratki we wlotach powietrza.

Zmiany należy raczej postrzegać, jako zabieg marketingowy, bo przecież luksusowa limuzyna musi być konserwatywna.

Via: WorldCarFans

2 komentarze do wpisu „Maybach, konserwatyzm ponad wszystko”

  1. Nie wiem czemu, ale jak patrze na ten przód to mam wrażenie, że to jakieś chińskie Zong-hua czy jak sie to tam pisze:) albo Briliance. W każdym razie wygląda to kiepsko i mało ciekawie

Możliwość komentowania jest wyłączona.