Genewa: Seat IBE Concept, czyli „Baby” Scirocco

seat ibe concept 0001 gloW tytule tej wiadomości, nie bez powodu pojawiło się określenie „Baby”, bowiem koncepcyjny Seat IBE mierzy tylko 3780 mm długości, co oznacza, że jest krótszy od Ibizy o 250 mm i prawie pół metra krótszy od Scirocco.

Ponadto, Seat IBE Concept ma niezwykłą szerokość 1800 mm i wysokość 1220 mm, dając „Seacikowi” klasyczne proporcje samochodu sportowego. Krótkie zwisy z przodu i z tyłu, niska maska i długa linia dachu wraz z 19-calowymi felgami dodatkowo podkreślają sportowy charakter.

Seat nie opublikował zdjęć wnętrza, ale Hiszpanie mówią, że IBE Concept pomieści aż 4 osoby (2+2).

Pod maską Seata IBE Concept znajdziemy silnik elektryczny, który generuje 102 KM i 200 Nm momentu obrotowego. Akumulator litowo-jonowy został umieszczony w tylnej części nadwozia.

Seat twierdzi, że IBE Concept, który waży zaledwie 1000 kilogramów rozpędza się od 0-50 KM/H w 3,4 sekundy, 80 KM/H osiąga w 6,3 sekundy, a pierwsza setka pojawia się na liczniku po 9,4 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 160 kilometrów na godzinę.

Nie wiemy, czy Seat IBE Concept kiedykolwiek wejdzie do produkcji, ale to auto z pewnością będzie przedmiotem inspiracji dla przyszłych modeli hiszpańskiej spółki.

Via: Carscoop

1 komentarz do wpisu “Genewa: Seat IBE Concept, czyli „Baby” Scirocco”

Możliwość komentowania jest wyłączona.