01 2011 lotus elise live gloLotus Elise to intrygujący samochód. I wcale nie chodzi tutaj o jego sportowy charakter, bowiem głównym atutem tego auta jest silnik, który nie przekracza 2,0-litrów pojemności i mocy oscylującej w granicach 150-300 KM, a mimo to i tak pozwala na osiągniecie pierwszej setki w czasie nie większym niż 4 sekundy.

Gdzie więc tkwi sekret w tak rewelacyjnych osiągach? Otóż receptą są produkowane przez Brytyjczyków niezwykle lekkie nadwozia. Również i ten prezentowany dzisiaj nie odbiega od swojego rodzeństwa; będzie można go kupić w wersji z 1.8-litrowym silnikiem o mocy 189 koni lub w opcji SC z tym samym turbodoładowanym motorem o mocy 218 koni.

Nowy Lotus Elise przeszedł także gruntowny lifting. Ciekawy zderzak wraz z reflektorami (LED), wloty powietrza na masce i oryginalny dyfuzor to elementy, na które szczególnie zwrócono uwagę.

Jeżeli chodzi o wnętrze auta, to ono niestety nie zachwyca, ale co ważne, nie rozprasza.

Podsumowując: nowy Elise to bardzo atrakcyjne stylistycznie auto z nieco nudnym wnętrzem i z ciekawymi silnikami, dzięki którym jego ubezpieczenie nie przyprawi was o zawał serca.

Via: Autoblog

1 komentarz
  1. A mi sie podoba wnętrze, przynajmniej pasuje do reszty auta. Schludne, solidne, bez fajerwerków ale z dobrch materiałów. Typowo sportowe. Za to lubie Lotusa. To jedna z niewielu obecnie marek, która produkuje prawdziwe samochody.

Komentowanie zostało wyłączone.