9239823 gloFirma Hispano Suiza powstała jeszcze przed I wojną światową, ale był okres, gdzie znikła z rynku bez śladu. Dziś powraca w wielkim stylu z supersportowym autem opartym na platformie Audi R8. Projektanci bardzo się przyłożyli i zapewne liczą na oklaski. Tył auta w pełni na nie zasługuje, ale reszta…

Przód tego samochodu to coś okropnego, już na samą myśl o nim dostajemy drgawek; wygląd przypomina szpetne repliki z Rosji. Hiszpanie najwyraźniej poprosili jednego ze stylistów Marussi, by pomógł im zaprojektować to auto.

Zdecydowanie lepiej jest pod maską. Znajdziemy tam genialne V10 pochodzące z mocniejszej wersji Audi R8 i Lamborghini Gallardo; moc wzrosła jednak do około 750 koni, a to za sprawą dwóch elektrycznych turbin, o których bliżej nic nie wiadomo. W ofercie pojawi się również wersja hybrydowa o mocy 900 koni.

Hispano Suiza ma także przewagę nad swoim pierwowzorem, waży o 30 kg mniej. Wnętrze kusi nowoczesną stylistyką i wysokiej technologii materiałami, które zostały użyte do jego budowy. Jednak czy to wystarczy, by przyciągnąć klientów?

Via: WorldCarFans


1 komentarz
  1. Do Pana Kawara, którego komentarz został usunięty:

    Proszę spojrzeć w źródło.

    Zalecam również niekomentowania wpisów na MotoFilm – ostrzegamy, że może to skończyć się blokadą 🙂 Za takich użytkowników serdecznie “dziękujemy”:)

    Ps. Zalecam do zmiany bloga 🙂

Komentowanie zostało wyłączone.