abt audi r8 gtr 4 gloJuż jutro, w Genewie oficjalnie zadebiutuje Audi R8 GTR od ABT, które zostało oparte na wersji z silnikiem V10. R8 GTR ABT zasilane jest przez standardowy 5,2-litrowy silnik o mocy 620 KM (456 kW). Powoduje to, że ten niemiecki demon prędkości przyspiesza do pierwszej setki w 3,2 sekundy oraz do 200 KM/H w 9,9 sekundy. Wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się dopiero na wartości 325 KM/H.

Audi R8 GTR od ABT jest również wyposażone w nowy pakiet aerodynamiczny, obejmujący przedni zderzak, progi, ogromne tylne skrzydło, obudowy lusterek oraz chromowany grill. Całość stoi na 19-calowych felgach CR wraz z oponami Sports Cup firmy Michelin. Nie zabrakło także ceramicznego układu hamulcowego.

Przeróbki wewnętrzne są równie imponujące, co modyfikacje zewnętrzne. Znajdziemy tutaj między innymi fotele Recaro, kierownicę ABT wykonaną z karbonu i profesjonalną gaśnicę.

Via: ZerCustoms, ABT

1 komentarz
  1. Kolejna świetna modyfikacja tego auta. I zdaje się, że to najmocniejsza R8 (?) Ciężko jest sobie wyobrazić przeciążenia panujące w tym aucie podczas ostrzejszej jazdy.. 😀 Wypasik 🙂

Komentowanie zostało wyłączone.