Rolls Royce Ghost według Mansory

mansory rr ghost 0glowne1Tuner Mansory znany jest ze swojego kontrowersyjnego tuningu samochodów luksusowych. Różowy Bentley Continental GTC ich wykonania do tej pory śni nam się po nocach. Tego nie da się zapomnieć.

Przejdźmy jednak do rzeczy. Najnowszą propozycją Mansory jest program tuningowy do Rolls Royce’a Ghost. W porównaniu do wyżej wspomnianego Bentleya jest zdecydowanie lepiej, nie tylko dlatego, że brak tutaj jakichkolwiek różowych akcentów. Połączenie niebieskiego ze złotem wygląda dosyć interesująco, także i klienci na pewno się znajdą. Ponadto, zajęto się 6,6-litrową “V-dwunastką” poprzez przeprogramowanie ECU oraz zamontowanie sportowych katalizatorów i większych turbosprężarek. Efektem końcowym jest produkcja imponujących 720 KM i 1020 Nm momentu obrotowego, a także pierwsza setka po 4,4 sekundy i prędkość maksymalna 310 KM/H.

Jeśli chodzi o pakiet stylistyczny, to obejmuje on między innymi nowy przedni i tylny spojler, podświetlane progi, tylny dyfuzor i 22-calowe złote felgi.

Wewnątrz jest wybitnie luksusowo. Należy jednak pamiętać, że to wciąż Rolls Royce, dlatego skóra, alcantara, zamsz i elementy wykonane z włókna węglowego czy nawet z bambusa, nie powinny robić specjalnego wrażenia. Nowością jest natomiast sportowa kierownica.

Cena Mansory Rolls Royce Ghost nie została jeszcze ujawniona. Oficjalna prezentacja złoto-niebieskiego Rollsa nastąpi w przyszłym tygodniu podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

Via: Carscoop, ZerCustoms

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*