Powrót Lotusa do Formuły 1 [BOLID T127]

lotusf183474Dziś w londyńskiej Royal Horticultural Hall Lotus F1 Racing odsłonił swój nowy bolid – T127. Prezentacji dokonali: szef zespołu – Tony Fernandes, dyrektor techniczny – Mike Gascoyne oraz kierowcy: Jarno Trulli, Heikki Kovalainen i Fairuz Fauzy.

– Jestem niezmiernie dumny, że mogę być tu dzisiaj i pokazać światu owoce ciężkiej pracy przez ostatnie pięć miesięcy – oświadczył Tony Fernandes. – Cieszymy się wraz z moimi współudziałowcami Kamarudinem Meranumem i SM Nasarudinem, widząc jak zespół, który jeszcze pięć miesięcy temu nie istniał, rozkwita pracą, entuzjazmem i pasją dla Lotus Racing za zbudowanie tej pięknej maszyny w tak krótkim czasie. Udało nam się osiągnąć dwa główne etapy – potwierdzenie zgłoszenia i odsłonięcie samochodu. Jednak teraz czeka nas prawdziwa praca. Przejdziemy do testów przedsezonowych i jestem przekonany, że zespół będzie wyprzedzał oczekiwania, gdziekolwiek będziemy i g się udamy i cokolwiek zrobimy, wznosząc się na fali wsparcia, rosnącej od chwili przedstawienia Lotus Racing we wrześniu 2009.

– Ostatnich parę miesięcy było największym wyzwaniem w mojej karierze, ale to było również wyzwanie dla całego zespołu – powiedział szef techniczny – Mike Gascoyne. – Jestem zachwycony, że dotarliśmy do tego punku i mamy piękny samochód, który jest wspaniałą bazą do pracy w nadchodzącym sezonie ze sporymi szansami na walkę ze zwycięskim duchem.

– To jest dla mnie bardzo emocjonujący moment i wspaniale będzie wrócić na tor z Lotusem. Myślę, że czeka nas duże wyzwanie, ale to był nasz cel – powiedział Jarno Trulli.

– To był fantastyczny wysiłek całego zespołu i kiedy poszedłem spotkać się z Mike’em i Tonym, w recepcji były tylko cztery osoby więc zapytałem czy są pewni, że zdążymy na Bahrajn. Nie mogę się doczekać przyszłego tygodnia, kiedy rozpoczniemy testy – oświadczył Kovalainen.

Via: WrumWrum, fot: WCF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*