Nowy Nissan Patrol oficjalnie [FOT + VIDEO]

2011 nissan patrol 001glowneNowa, siódma generacja Nissana Patrola miała swoją premierę w Abu Dabi w niedzielę. Japoński producent przekonuje, że konkurent Toyoty Land Cruiser posiada jeden z najlepszych napędów 4×4 w swojej klasie. Nowoczesny wygląd, komfortowe wnętrze oraz mocna jednostka napędowa V8 o pojemności 5,6-litra i mocy 400 KM (550 Nm momentu obrotowego) to główne atuty nowego Patrola. Silnik będzie współpracował z nową 7-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Inspiracją Nissana Patrola 2011 był koncepcyjny model Terranaut z 2006 roku.

Co więcej, auto zostało wzbogacone o wydajniejsze zawieszenie, układ hamulcowy i system HBMC, którego zadaniem jest kontrola nad stabilnością samochodu, niezależnie od tego, po jakiej nawierzchni jedziemy.

We wnętrzu nowego Patrola znajdziemy wyłącznie materiały wysokiej klasy, jak np. skórzaną tapicerkę, elementy wykonane z aluminium oraz drewniane wykończenia. Nie zabrakło także „centrum rozrywki” wraz z parą 7-calowych monitorów w zagłówkach.

Warto również wspomnieć o dodatkowej przestrzeni, jaką zyskali pasażerowie siedzący w drugim i trzecim rzędzie (+10 cm).

Sprzedaż Patrola 2011 rozpocznie się prawdopodobnie pod koniec 2010 lub na początku 2011 roku.

Via: Carscoop