Nowe Volvo S60 – informacje + zdjęcia + osiem filmów wideo

volvo s60 2glownePremiera nowego Volvo S60 pierwotnie miała odbyć się podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie, ale została odroczona do marca tego roku w Genewie. Szwedzi nie trzymają nas jednak w niepewności, i opublikowali kolejną garść informacji, filmów i zdjęć modelu S60.

Nowe Volvo S60 będzie przede wszystkim bezpieczne. W wyposażeniu znajdzie się m.in. nowy system bezpieczeństwa czynnego Pedestrian Safety wykrywający ludzi na drodze samochodu. Umożliwia on automatyczne uniknięcie kolizji przy prędkości poniżej 25 km/h, jeśli kierowca nie zdoła zareagować na czas.

W gamie jednostek napędowych znajdą się trzy silniki – dwa wysokoprężne i jeden benzynowy. 3-litrowa jednostka benzynowa T6 osiąga 304 KM, 2,4-litrowy diesel D5 produkuje 205 KM, podczas gdy 2-litrowy motor D3 osiąga 163 KM.

Ekologiczny wariant DRIVe z silnikiem wysokoprężnym 1.6-litra wejdzie do sprzedaży w późniejszym terminie.

Inżynierowie zadbali także o odpowiednią siłę hamowania. Nowe Volvo S60 otrzyma najnowocześniejsze systemy Ready Alert Brakes i Hydraulic Brake Assist, które zadbają o wyhamowanie samochodu na jak najkrótszym odcinku.

„Nowe Volvo S60 wygląda i prowadzi się doskonale, a technologia zastosowana w tym samochodzie sprawi, że każdy będzie mógł być lepszym i bezpieczniejszym kierowcą” – powiedział Stephen Odell, prezes VCC.

S60 zadebiutuje podczas najbliższego Salonu Samochodowego w Genewie, podczas gdy masowa produkcja modelu rozpocznie się latem 2010 roku. Tym samym nowe Volvo trafi do salonów sprzedaży pod koniec 2010 roku.

Via: Auto.blog.rs, Mototarget

1 komentarz do wpisu “Nowe Volvo S60 – informacje + zdjęcia + osiem filmów wideo”

Możliwość komentowania jest wyłączona.