Ford Mondeo przyłapany bez kamuflażu!

car photo 354502 25Brytyjski serwis motoryzacyjny AutoExpress opublikował zdjęcia szpiegowskie Forda Mondeo bez kamuflażu, który zadebiutuje w październiku podczas paryskiego salonu samochodowego. Podobnie, jak w przypadku większego S-MAXa, w nowym Mondeo znajdą się przeprojektowane zderzaki z przodu i z tyłu oraz światła do jazdy dziennej LED. Ten ostatni element dostępny będzie w wersjach wyposażenia Titanium i Titanium X.

Większe zmiany zajdą pod maską. Znajdą się tu bowiem najnowsze benzynowe jednostki EcoBoost z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Silnik o pojemności skokowej 1,6-litra produkuje 160 KM, a motor 2-litrowy osiąga 200 KM, przy czym średnie zużycie paliwa obu jednostek jest o 20 procent niższe w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami. W gamie pojawi się także nowy diesel 2,0 TDCi o mocy 160 KM. W opcji dostępna będzie dwusprzęgłowa przekładnia Powershift.

Ford Mondeo wejdzie do sprzedaży pod koniec tego roku. Ceny na rynku brytyjskim będą rozpoczynały się od około 16 000 funtów.

Via: AutoExpress.co.uk, info: Mototarget

1 komentarz do wpisu “Ford Mondeo przyłapany bez kamuflażu!”

  1. Grill z poprzeczką tak jak w Focusie. Moim zdaniem poprzedni ładniejszy. Ten stracił na agresywności

Możliwość komentowania jest wyłączona.