F1: Premiera Virgin Racing VR-01 [FOT]

7355121glowneVirgin Racing jest pierwszym nowym zespołem, który zaprezentował swój bolid VR-01, napędzany silnikiem Coswortha CA2010. Samochód został zaprojektowany przez Nick’a Wirth, który korzystał z Computational Fluid Dynamics (CFD).

Dziś jest bardzo dumny dzień dla każdego związanego z Virgin Racing i chociaż to samochód jest gwiazdą, chcę złożyć hołd wszystkim niesamowitym ludziom z Wirth Research, którzy zasłużyli na uznanie za VR-01 – oświadczył Nick Wirth – dyrektor techniczny zespołu. – Miałem szczęście, że mogłem pracować z najlepszymi projektantami F1 i jestem świadomy tego, od czego zależy sukces w F1. Kiedy widzisz co osiągnęły obecne zespoły używając konwencjonalnych metod. Złożenie całego zespołu, pozyskanie grupy inżynierów i zaprojektowanie nowego bolidu dostępnym dla nas okrasie czasu było ciężkim zadaniem.

Rywalizujemy w sporcie, którzy przechodzi znaczące zmiany i stawia czoła trudnym warunkom ekonomicznym – kontynuował Wirth. – Pod sporymi restrykcjami, konwencjonalne podejście jest zbyt kosztowne. Wierzę w szanse jakie daje podejście CFD do testowania na najwyższym poziomie, aby zademonstrować, że to będzie najlepsza droga dla przyszłości Formuły 1. Jesteśmy poważnym zespołem z poważnymi ambicjami, więc nie zamierzamy od razu latać, gdy jeszcze nie zaczęliśmy chodzić. Pierwszym punktem są przejazdy bez problemów, bezpiecznie i efektywnie oraz zostanie najlepszym zespołem wśród nowych ekip. Potem będziemy pracować nad osiągami bolidu.

– Nie tylko mamy wspaniałą grupę ludzi w Virgin Racing, ale również dobrze wyglądający samochód – stwierdził szef zespołu – John Booth. – Jesteśmy zachwyceni fantastycznymi barwami, które pasują do naszej marki i partnerów handlowych. Ogólnie nie możemy się doczekać naszego debiutu w Bahrajnie.

– Jestem przekonany, że będziemy mieli szybki samochód na torze w Jerez w przyszłym tygodniu, ale mam nadzieję, że to nie rzuci cienia na daleko większe osiągnięcia jakim jest złożenie zespołu wyścigowego i postawieniu odważnego kroku, który przeciwstawia się konwencji – powiedział Richard Branson. –  Pod wieloma względami to były badania, ale zważywszy na całkowitą wiarę w siebie wiedzieliśmy, że nie mogę pomóc, ale czuję się bardzo podekscytowany tym, co możemy osiągnąć w najbliższych latach.

Via: WCF, WrumWrum

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*