BMW M3 2011 po facelifcie z systemem Start-Stop [FOT]

2011 bmw m3 competition with optional items 01Termin 'facelifting’ jest zdecydowanie przesadny, gdy mówimy o nowych wersjach Coupe, Sedan i Cabrio BMW M3 2011, w którym możemy dostrzec o wiele mniej zmian niż w niedawno prezentowanym BMW Serii 3. Pod maską zmodernizowanego BMW M3 znajdziemy motor V8 o mocy 420KM i pojemności 4.0-litra. Wszystkie trzy wersje nadwoziowe M3 zostały wyposażone w funkcję „Start-Stop”, dzięki której, znacznemu obniżeniu ulegnie zużycie paliwa i emisja CO2.

BMW twierdzi, że system start-stop zmniejsza średnie spalanie o 8%, zaś poziom emisji dwutlenku węgla o 24 gramów CO2 na kilometr.

Jako przykład, bawarski koncern samochodowy podaje, że M3 Coupe i Sedan z 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów spala 11,2 l na100km i 12,4 l/100km z 6-biegową przekładnią. W przypadku BMW M3 Cabrio, średnie spalanie zmniejsza się do 11,5 litrów dla skrzyni z podwójnym sprzęgłem i 12,7 l dla wersji z 6-stopniową manualną skrzynią biegów.

Co ciekawe, BMW M3 będzie pierwszym samochodem „nie-hybrydowy”, w którym zastosowano technologię Start-Stop w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów.

Z innych zmian 'faceliftingowych’ warto zaznaczyć nowe tylne lampy LED w wersji Coupe i Cabrio, jak również specjalnie przygotowany dla Coupe i Sedana opcjonalny pakiet poprawiający właściwości jezdne pojazdu; w jego skład wchodzą m.in obniżone o 10mm sportowe zawieszenie, 19-calowe aluminiowe felgi, system elektronicznej regulacji przepustnicy (EDC) ze specjalnym trybem 'sport’ przygotowanym tylko dla tego pakietu ulepszeń oraz system kontroli stabilności (DSC).

Jeśli chodzi o inne opcjonalne dodatki, warto zwrócić uwagę na spojler i przednią maskę wykonaną z włókna węglowego.

Via: Carscoop