2011 Kia Sportage: pierwsze oficjalne zdjęcia kompaktowego SUV-a

2011 kia sportage 011glowneDzięki europejskiemu urzędowi patentowemu, wgląd na następną generacje Kii Sportage mieliśmy już przeszło dwa tygodnie temu. Pora więc na oficjalne zdjęcia, prosto od koreańskiego producenta. Nowa Kia Sportage zadebiutuje podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

W porównaniu do zdjęć “zaprezentowanych” przez europejski urząd patentowy, zmiany ograniczają się jedynie do kształtu świateł.

Nowy SUV będzie dłuższy, niższy i szerszy od swojego poprzednika oferując tym samym więcej miejsca zarówno dla pasażerów jak i bagażu. Nowy Sportage oferować będzie także największy w swojej klasie rozstaw kół, co wpłynie na większą stabilność prowadzenia i komfort podróżowania.

Nadwozie nowego Sportage jest bardziej dynamiczne i nowoczesne. Aluminiowa osłona chłodnicy, która stała się cechą charakterystyczną wszystkich nowych modeli koncernu Kia, przypomina o tym, że za projekt odpowiedzialny jest słynny Peter Schreyer.

Pod maskę trafią nowe silnik zarówno benzynowe jak i wysokoprężne. Nieoficjalne źródła informują, iż wersje sprzedawane w Ameryce Północnej otrzymają czterocylindrowe jednostki benzynowe 2.0- i 2.4-litra, podczas gdy w Europie model ten dostępny będzie z silnikami Diesla 1.7- oraz 2.0-litra, a także motorami benzynowymi o pojemności skokowej 1.6- i 2.0-litra. Napęd przenoszony będzie poprzez przekładnie sześciobiegowe.

Nowa generacja koreańskiego SUVa produkowana będzie w Żylinie i trafi do salonów pod koniec tego roku.

Źródło: Kia, Carscoop, fot. Kia

2 komentarze do wpisu „2011 Kia Sportage: pierwsze oficjalne zdjęcia kompaktowego SUV-a”

  1. Cena tez będzie niezła, jak w przypadku Hyundaia ix55, który kosztuje UWAGA 250 tysięcy złotych. Rozumiem, że firma musi zarobić ale 250 000 złotych za Hyundaia

Możliwość komentowania jest wyłączona.