2011 Jaguar XKR – nowe wcielenia drapieżnego kiciusia

2011 jaguar xkr coupe packages 19glowneJaguar ogłosił, że na Salonie Samochodowym w Genewie przedstawi dwie odmiany modelu XKR. Historia marki Jaguar to historia sportów motorowych. Nic więc dziwnego, że Jaguar uaktualniając swoją ofertę na nadchodzący rok, dokłada koni mechanicznych do sportowego XKR-a.

Za skromne 3500₤ specjaliści od Jaguara, wykrzeszą 503KM z doładowanej jednostki V8, a prędkość maksymalna nie jest już ograniczona do 250, a do 280 KM/H. Żeby całość zachowywała się poprawnie na drodze, potrzebny był nowy przedni dyfuzor, tylny spojler i zmieniony tylny mechanizm różnicowy. Prężący się XKR stoi na potężnych 20 calowych obręczach. Całość ozdobiono kilkoma chromowanymi dodatkami. Jeśli jesteście zainteresowani powinniście zapytać o Speed Pack.

Za dodatkowe 500₤ możecie dokupić Black Pack. Jeśli myślicie, że oznacza to w całości czarny pojazd to macie rację, ale tylko w 1/3. Bowiem w obrębie pakietu Black Pack można zmienić kolor nadwozia na Polar White lub Salsa Red… przejaw angielskiego humoru?

Via: CarMagazine, Carscoop, Mototarget

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*