mclaren mp4 25glowneDziś w południe zespół McLaren Mercedes odsłonił swój nowy bolid na sezon 2010 – MP4-25. Prezentacja odbyła się w siedzibie Vodafone w Newbury. Nowy samochód zachował srebrne barwy pomimo tego, że Mercedes utworzył własny zespół.

Za kierownicą MP4-25 zasiądą Lewis Hamilton i obrońca tytułu Jenson Button.

Przygotowaliśmy się do tego sezonu wszechstronniej niż kiedykolwiek wcześniej – oświadczył Martin Whitmarsh. – Jako szef zespołu jestem zaszczycony, że mogę go reprezentować, ale jestem małą częścią grupy oddanych i fantastycznych ludzi. Wielki zespół i konkurencyjny samochód mogą odnieść sukces tylko z najlepszymi kierowcami. Żadnego z nich nie trzeba specjalnie przedstawiać, ponieważ między innymi razem zdobyli dwa tytuły. W tym roku zespół będą prezentowali Lewis i Jenson. Obydwaj są zwycięzcami i pragną wygrać w tym roku.

Co roku F1 podrzuca unikalny komplet regulaminów i sezon 2010 nie jest wyjątkiem – kontynuował Whitmarsh. – Zaprojektowaliśmy samochód, który wykorzystuje pojęcie podwójnego dyfuzora. Czekamy na ekscytujące mistrzostwa z wielu nowymi twarzami i co najmniej jedną starą. Pozostajemy partnerem Mercedesa, ale postaramy się pokonać fabryczny zespół.

Via: WrumWrum.pl, WCF