porsche boxster s 6Według oficjalnego wywiadu z Porsche, który przeprowadził Autocar, niemiecki producent szuka sposobów na zmniejszenie emisji CO2 i rozważa wprowadzenie 3-cylindrowego turbodoładowanego silnika do następnej generacji modelu Boxster.

Co więcej, szef linii modelu Boxster (Hans-Jurgen Wöhler) powiedział, że Porsche wyposażone w taką jednostkę, generowałoby zaledwie 180-200 KM. Emisja CO2 wynosiłaby natomiast około 180 g/km.

Porsche jest “zmuszone” szukać sposobów ograniczania emisji: “Jesteśmy pod dużą presją ze strony twórców prawa EU, co do redukcji emisji CO2”, mówi Wöhler.

Źródło: WCF

5 komentarzy
 1. Też się zdziwiłem, ale to oficjalne info.

  Porsche i 180 KM 🙁

  Powiem to w stylu gazety “Fakt”:

  “SZOK, HAŃBA, DEBILIZM, KOMPROMITACJA, ŻENADA – NIE CHCEMY 180-KONNEGO PORSCHE!!!”

 2. to żenada, że nie ma jeszcze w pełni elektrycznego 911 eko-Turbo Ferdynand by się ucieszył

 3. Koenigsegg ma 1024 konie i jest bardziej ekologiczny, dlaczego? BioEtanol Panowie, BioEtanol to jedyna prawdziwa droga do ekologi, a nie hybrydowy cynizm i ciachanie cylindrów

 4. W Porsche, hybrydy na pewno nie będzie, ale kto się zdecyduje na takiego kastrata? 3 cylindry? no dajcie spokój, co prawda 3 cylindry trochę podobnie brzmią jak 6 (du matiz, du tico, subaru justy), ale to jest oszukiwanie samego siebie.

  BMW już w wersji 2.0 powróciło do 4 cylindrów, ale to też trochę powrót do czasów kiedy to silnik 2.0 w BMW 2002Turbo i późniejsze jego rozwinięcie (M3 e30) były lepsze niż 6 cylindrów.

Komentowanie zostało wyłączone.