alfa romeo 0Alfa Romeo Giulietta zadebiutuje w marcu podczas Genewskiego Salonu Motoryzacyjnego. Tymczasem w Internecie ukazało się pierwsze wideo, które zapowiada przyszłego konkurenta Forda Focusa Mk3.

Gama silników będzie początkowo obejmowała 4 jednostki – dwie benzynowe (1.4 o mocy 120 KM lub 170 KM) i dwa wysokoprężne (1.6 JTDM 105 KM i 2.0 JTDM 170 KM). W połowie przyszłego roku dojdzie 235-konny silnik benzynowy oraz 200-konny diesel o pojemności 2.4l.

Alfa Romeo Giulietta – oficjalnie.

Wideo:

Źródło: Carscoop

5 komentarzy
 1. Nie wiem czy to będzie konkurent dla Focusa, z Focusem może rywalizowac Golf czy Astra. Alfa to konkurencja dla BMW 1 czy Audi A3

 2. I o tym non stop dyskutujemy! Szukaliśmy wcześniej nawet o tym informacji.
  Według mnie, to zdecydowany konkurent Focusa, Astra i Golfa oczywiście też:) Wszystko to {prawie} ta sama klasa. To kompakt na bazie Bravo.

  Ale zaraz odezwie się tutaj taki Kuśmierzak, czy Sieniawski i po mojej opinii:D

  Pozdrawiam Jaca!

 3. Nowa Alfa to kompakt na wspólnej płycie z Bravo, ale tez i Deltą. Moim zdaniem Bravo jako “najuboższy” kompakt z tej trójki konkuruje z takimi przeciętniakami jak Golf czy Astra. Delta i Giulietta wyższym poziomem wyposażenia i nieco wyższą ceną plasuje sie w segmencie premium gdzie jest własnie Audi A3, BMW 1 czy Mercedes A. Tak było w przypadku modelu 147. Czy wraz z nowym modelem Alfa zeszłaby do poziomu Golfa, Focusa czy Astry? Nie wydaje mi się 😀

 4. Mówię, można dyskutować. Ale myślę, że Giulietta pójdzie raczej klasę w górę.

 5. śliczny samochód. Szkoda tylko, że Alfy /nowe / są tak drogie. Aktualnie jestem właścicielem NB 1.4 T-Jet. Jeżeli Giulitta będzie tak dobra jak NB, to kto wie! Problemem mogą być stereotypy. U mnie przełamywanie trwało pare lat. Kiedyś byłem zwolennikiem VW. Podpierałem się sloganami, jakimiś bzdurnymi testami TUV . Wiadomo, że precyzja to tylko Niemiec! Tak było 15 lat temu. Teraz jak widzę alfę to aż się ślinię! Chcę ją mieć!!!

Komentowanie zostało wyłączone.